Цікаві факти про ЗНО


/Files/images/Без названия.jpg

До зовнішнього незалежного тестування залишилося зовсім мало часу, отже період найпотужнішої підготовки до іспиту вже триває. Для того, щоб трохи «розрядити» атмосферу та дізнатися нове про нібито відоме всім нам зовнішнє оцінювання Міністр освіти і науки Сергій Квіт розповідає нам факти.

Виявляється, що ЗНО вперше проводили ще в 1993 році, але таку ініціативу не підтримали послідовники реформаторів. Також це нововведення не було схвалено суспільством. Наступного разу незалежне тестування впровадили в 2004 році, але тоді абітурієнти мали вибір, що їм здавати: ЗНО чи вступні іспити. І тільки з 2008 року зовнішнє незалежне тестування є обов’язковим екзаменом для тих, хто прагне вступити до українських вищих навчальних закладів. ЗНО стало одночасно випускним і вступним випробуванням.

На сьогоднішній день налічується не менше 30 тисяч тестових завдань із 14 предметів. Організацію та контроль за учасниками ЗНО здійснюють Український центр оцінювання якості освіти разом із його регіональними підрозділами, органи керівництва освітою в містах, центри післядипломної освіти та, звичайно, навчальні заклади.

Проблеми, з якими стикаються абітурієнти, за думкою Сергія Квіта

1. Не завжди підготовка за програмами загальноосвітніх шкіл дозволяє учням розв’язати завдання третього рівня складності на незалежному тестуванні.

2. Іноді в завданнях ЗНО можуть зустрічатися помилки. А це неймовірно відволікає випускників, навіть розчаровує їх.

3. Зміни в шкільних програмах останніх років траплялися кожен рік. Найбільші зміни відбувалися в програмах з історії та літератури. Звичайно це пов’язано з політичними подіями всередині країни.

4. Щороку відбуваються зміни в Умовах вступу до вищих навчальних закладів.

5. Незважаючи на суворий контроль з боку організаторів ЗНО, деяким абітурієнтам все ж таки вдавалося обдурити систему. Наприклад, в 2008 році львівський аспірант незаконно пройшов тестування з української мови та літератури замість випускника дніпропетровської школи.

/Files/images/2).jpg

Чогось так виявляється, що найбільш обдаровані діти найбільше помилок допускають у найлегших завданнях першого рівня складності. Адже для вирішення таких завдань потрібно не мислення,а увага та суто механічне запам’ятовування. А як правило, інтелектуально обдаровані діти часто неуважні в простих підрахунках. Такі абітурієнти можуть використовувати неординарні підходи під час вирішення завдань, але це не буде враховано, якщо остаточна відповідь не буде збігатися. Отже, Міністр освіти і науки скаржиться, що таким чином, на ЗНО не враховується рівень оригінального підходу та хід рішення. Так можна втратити розумних дітей.

Зовнішнє незалежнє оцінювання 2021 року:

Телефон інформаційної підтримки Українського центру оцінювання якості освіти
(044) 486-09-62 щоденно ПРАЦЮЄ З 9.00 до 18.00
У П᾿ЯТНИЦЮ З 09.00 до 16.45

Увага!Миколаївська, Херсонська області, Автономна Республіка Крим та місто Севастополь належить до регіону обслуговування Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Херсонський регіональний центр оцінювання якості освіти.
адреса:73026, м. Херсон, вул.Карла Маркса, 96
Графік роботи: понеділок − четвер 900 до 1800
п'ятниця з 9.00 до 17.00 Обідня перерва: з 13. 00 до 13.40
ГРАФІК ЗНО 2021
Хімія21 травня (п’ятниця)
Іспанська мова24 травня (понеділок)
Німецька мова24 травня (понеділок)
Французька мова24 травня (понеділок)
Англійська мова25 травня (вівторок)
Математика28 травня (п’ятниця)
Українська мова01 червня (вівторок)
Українська мова та література01 червня (вівторок)
Історія України04 червня (п’ятниця)
Фізика07 червня (понеділок)
Біологія10 червня (четвер)
Географія15 червня (вівторок)
ПРАВИЛА ПРОХОДЖЕННЯ ЗНО.Цi правила стосуються кожного учасника зовнiшнього оцінювання i дiють упродовж усього перiоду складання тесту. Про порушення, допущені пiд час тестування, інструктори записують до протоколу. На пiдставi отриманої iнформацiї його результати може бути анульовано.
Учаснику зовнішнього оцінювання слід прибути до мiсця тестування щонайменше за 30 хвилин до початку. Якщо прийти до аудиторії/класу пiсля початку тестування, то взяти в ньому участь не дозволять. Мiсце проведення, дату й час тестування зазначено в запрошеннi, яке тестовуваний отримує в школi. Запрошення є перепусткою до примiщення, де проводять тестування. Потрiбно мати iз собою паспорт. Без запрошення й паспорта не дозволяється брати участь у зовнiшньому оцiнюванні.
Особи, якi супроводжують тестовуваного, не можуть перебувати в примiщеннi, де вiдбувається тестування. До аудиторiї запрошує iнструктор, який укаже мiсце в нiй тестовуваному (номер мiсця вiдповiдатиме номеру учасника в списку на дверях аудиторiї та протоколi проведення зовнiшнього оцiнювання). Заборонено мiнятися мiсцем з iншим учасником зовнiшнього оцiнювання.
Пiд час тестування не можна спiлкуватися з iншими його учасниками. Якщо виникла проблема, треба пiднести руку, — пiдiйде iнструктор, щоб допомогти. Не можна ставити запитання, якi стосуються змiсту завдань.
Пiд час тестування не можна їсти, пити й виходити з аудиторiї. Якщо пiд час тестування учаснику потрiбно вийти, слід пiднести руку, але варто враховувати, що час на виконання роботи не буде продовжено.
Пiд час тестування заборонено користуватися будь-якими матерiалами чи посiбниками, а також папером, олiвцями, пейджерами, книжками, маркерами, плеєрами з навушниками, мобiльними телефонами, будь-якими електронними та фотографiчними засобами. Не можна брати цих речей iз собою, щоб не ускладнювати роботи учасникам і органiзаторам тестування. Тестовуваним указується мiсце, де вони залишають усi особистi речi.
Учасники ЗНО зобов’язанi виконувати вказiвки iнструктора.

Якщо було порушено процедуру тестування, учасник має право подати скаргу в той самий день до апеляцiйної комісії, адресу якої зписано у запрошеннi. Iнструктори можуть позбавити тестованого права складати тест i випровадити з аудиторiї за:

  • спробу складати тест за iншого учасника тестування;
  • використання будь-яких посiбникiв, пов’язаних із предметом тестування;
  • порушення дисциплiни;
  • спробу надати чи одержати допомогу, спiлкування пiд час тестування в будь-якiй формi з iншою особою щодо змiсту тесту;
  • спробу винести тестовi завдання (у будь-якому виглядi) з аудиторії, де проводиться тестування;
  • запiзнення на початок тестування;
  • спробу залишити кiмнату без дозволу пiд час тестування;
  • порушення правил поведiнки, зазначених в iнструкцiї чи записаних у матерiалах зовнiшнього оцiнювання.
КОЖЕН ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ УЧАСНИК МОЖЕ ВЗЯТИ УЧАСТЬ В ОДНОМУ ІЗ ЗАПРОПОНОВАНИХ В ТОЙ ЧИ ІНШИЙ ДЕНЬ ПРЕДМЕТІВ ЗА ВИБОРОМ, ЗГІДНО З ГРАФІКОМ: УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА -24 БЕРЕЗНЯ 2018 року ;ІСТОРІЯ УКРАЇНИ,МАТЕМАТИКА,БІОЛОГІЯ,ГЕОГРАФІЯ,ФІЗИКА,ХІМІЯ,АНГЛІЙСЬКА МОВА,ІСПАНСЬКА МОВА,НІМЕЦЬКА МОВА,РОСІЙСЬКА МОВА,ФРАНЦУЗЬКА МОВА - 31 БЕРЕЗНЯ 2018 року
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, зіспанської, німецької, французької мов — 27 травня, з англійської мови — 28 травня, з фізики — 30 травня, з історії України — 4 червня, з біології — 6червня, з географії — 11 червня.
Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики, української мови і літератури та фізики буде оголошено до 14 червня, з іноземних мов та біології — до 20 червня, з історії України, географії, хімії — до 25 червня.
Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися восновний період (зокрема, учасники антитерористичної операції, особи зокупованого Криму та непідконтрольних Україні територій Донбасу), триватиме з третього до 20-го травня 2019 року. Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднено до 30 квітня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання учасники додаткової сесії отримають до 18 липня.

Запитання та відповіді про ЗНО

/Files/images/3.jpg

Чи з усіх предметів будуть два бланки відповідей?

Два бланки відповідей (бланк А і бланк Б) будуть лише з української мови і літератури, історії України, математики. З решти предметів потрібно буде заповнити лише бланк А.

Чи можна адресувати запитання інструкторам, якщо завдання незрозуміле?

Не можна. Інструктор не має права відповідати на такі запитання. Це вважається порушенням процедури.

Чи можна уточнювати зміст запитання з іншими учасниками тестування, звертатись до них за будь якою допомогою?

Не можна, за спробу надати чи одержати допомогу, спілкування під час тестування в будь-якій формі з іншою особою Вас позбававлять права складати тест

Як діяти, якщо під час тестування Ви відчули погіршення стану здоров’я?

Якщо виникла така проблема, то піднесіть руку, і до Вас підійде інструктор. У разі потреби Вам нададуть медичну допомогу. Проте пам’ятайте, що час тестування подовжено не буде. У випадку, якщо тестування буде перервано серйозними ускладненнями стану здоров’я, рішення буде прийматися у кожному конкретному випадку.

Чи можна виправляти текст, написаний на бланку Б?

Виправлення помилок на бланку Б допускається, проте велика кількість виправлень може призвести до зниження результатів.

Чи можна вийти з аудиторії, якщо у цьому є нагальна потреба?

Так, можна. Про це буде зроблено відповідний запис у протоколі, де фіксується час Вашої відсутності. Пам’ятайте, що час тестування подовжено не буде. Поза аудиторією забороняється користуватися будь_якими засобами для отримання інформації, в т.ч. й електронними, а також спілкуватися з іншими учасниками тестування. За спробу зробити це Вас буде позбавлено права складати тест.

Чи можна користуватися довідниками, словниками, калькуляторами під час складання тестів?

При спробі скористатися допоміжними засобами інформації, не передбаченими процедурою тестування, Вас позбавлять права складати тест, а результат буде анульовано.

Що робити, якщо під час заповнення бланка А допущено помилку?

На бланку А передбачено поле для виправлення помилок.

Що робити, коли завдання надто складне?

Залиште його без розв’язку. Поверніться до розв’язання цього завдання після виконання інших завдань.

Що робити, коли всі завдання виконані?

Необхідно здати бланки А та Б старшому інструкторові та обов’язково розписатися у протоколі навпроти свого прізвища. Старший інструктор запаковує бланки відповідей у спеціальний секретний пакет із захисною стрічкою. Цей пакет відправляється на обробку та перевірку.

Що робити, коли всі завдання виконано раніше визначеного часу?

Заповнені бланки відповідей необхідно здати інструкторові та чекати його вказівок.

Що робити, якщо під час тестування Ви стали свідком порушення правил проходження зовнішнього незалежного оцінювання?

Після виконання тестових завдань Вам необхідно, не залишаючи пункту тестування, подати відповідну заяву. Факт написання заяви фіксується у протоколі проведення тестування. Заява долучається до протоколу. Увага: пам’ятайте, що Ваша власна позиція щодо недопущення порушень під час тестування є однією із гарантій його об’єктивності та чесності. Не мовчіть, коли бачите такі порушення.

.

/Files/images/5).jpg

ЗНО з англійської мови: напередодні тестування

В Україні триває основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. У вівторок, 25 травня відбудеться тестування з англійської мови.Для проходження тесту зареєстровано понад117 тисяч учасників.

Проведення тесту розпочнеться об 11 годині. Вхід до пунктів тестування триватиме до 10.50.

Для допуску до пункту тестування необхідно мати при собі запрошення-перепустку, оригінал сертифіката учасника ЗНО та оригінал документа, серія та номер якого зазначені в сертифікаті.

Тест з англійської мови містить 59 тестових завдань, на виконання яких учасникам буде відведено 150 хвилин.

Сертифікаційна робота складається з чотирьох частин: «Розуміння мови на слух (аудіювання)» (16 завдань різних форм), «Читання» (22 завдання різних форм), «Використання мови» (20 завдань) та частина тесту «Письмо» (одне завдання відкритої форми).

Учасники розпочнуть роботу в тестовому зошиті із завдань частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)». Під час типової промови, що звучатиме перед початком виконання завдань сертифікаційної роботи, інструктор запропонує абітурієнтам прослухати фрагмент аудіозапису та перевірити якість звуку.

Якщо хтось з абітурієнтів матиме зауваження до якості відтворення запису, він має повідомити про проблему інструкторові.

На виконання завдань частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)» буде відведено 30 хвилин. Учасникам запропонують прослухати кілька аудіозаписів тривалістю від 10 секунд до 3 хвилин кожний. Запис кожного з блоків фрагментів тексту буде повторено двічі.

У записі передбачені паузи різної тривалості, про які буде інформувати диктор на аудіозаписі. Ці паузи дозволять ознайомитися з формулюваннями тестових завдань і виконати їх у тестовому зошиті. Після прослуховування всіх записів учасникам тестування буде також надано час (до 10 хвилин) для перенесення відповідей на тестові завдання з аудіювання в бланк А.

Після виконання завдань цієї частини сертифікаційної роботи абітурієнти зможуть виконувати завдання наступних частин у довільному порядку.

Під час проходження тесту абітурієнт не може мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.

ОНЛАЙН-КУРС Ізі ЗНО. АНГЛІЙСЬКА МОВА

Кiлькiсть переглядiв: 949

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.