Повернутися до звичайного режиму

Бойові дії на сході України, небезпека диверсій та терористичних актів, робить питання поводження із боєприпасами невідомими, вибухонебезпечними речовинами, залишеними без догляду предметами досить актуальним.

Виходячи з цього фахівці цивільного захисту рекомендують керівникам підприємств, установ та організацій, вчителям і батькам обов’язково проводити з населенням, і особливо учнями та дітьми бесіди щодо поводження з невідомими предметами і механізмами.

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, будь якого вигляду та форми, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.

Особливо треба бути уважними на залізничних станціях, звалищах, містах зберігання металобрухту, поблизу військових частин та полігонів, у місцях масового перебування людей.

До вибухонебезпечних предметів відносяться:

dsthsdfgh
Боєприпаси – це військово – технічні вироби одноразового вживання, призначені для поразки живої сили та техніки.

До боєприпасів відносяться:

  • бойові ракети та їх фрагменти;
  • авіаційні бомби;
  • артилерійські боєприпаси (снаряди, міни);
  • інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни);
  • ручні гранати;
  • стрілецькі боєприпаси (патрони до пістолетів, автоматів, гранатометів).
  • освітлювальні, імітаційні, спеціальні ракети;
  • вибухові пакети та петарди, освітлювальні, сигнальні ракети;
  • димові гранати та шашки.

При знаходженні серійних мін, снарядів, гранат:

ЗАБОРОНЕНО:hjkhkjjjjj

  • Наближатися до предмету;
  • Пересувати його або брати в руки;
  • Розряджати, кидати, ударяти по ньому;
  • Розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
  • Приносити предмет до дому, у табір, школу.

Необхідно негайно повідомити міліцію про знахідку або зателефонувати на безкоштовні телефонні номери 101 або 102!

Практично всі вибухові речовини отруйні, чутливі до механічних дій і нагрівання. Поводження з ними вимагає граничної уваги і обережності!
Пам'ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

При знаходженні вибухонебезпечного пристрою:

  1. Негайно повідомите чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту.
  2. Відмітьте підручними предметами його місцезнаходження.
  3. Не підходьте до предмету, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей.
  4. Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.
  5. Дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

Пам’ятайте! Одна з основних причин нещасних випадків з вибуховими пристроями – грубе порушення елементарних правил безпеки.

VI. Основні вимоги пожежної безпеки до об’єктів освіти у період проведення оздоровчого періоду відповідно до

Правил пожежної безпеки в Україні

(Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 р. за № 252/26697)

1.1. Розміщення дітей в приміщеннях шкіл слід здійснювати з таким розрахунком, щоб молодші за віком діти розташовувалися на нижчих поверхах.

1.2. У приміщеннях, пов’язаних з перебуванням дітей, килими, паласи, килимові доріжки та інші покриття необхідно прикріплювати до підлоги.

1.3 Приміщення, а також, поверхи у яких розміщуються діти повинні бути забезпечені двома евакуаційними виходами; (Копію інформації про виконання даного пункту надати до Врадіївського РС на ел. адресу rooww88@ukr.net в термін до 20.05.2015 року).

1.4. Встановити у приміщеннях у яких будуть проводитися заходи на видних місцях біля телефонів таблички із зазначенням номера телефону для виклику пожежно-рятувальних підрозділів. (Копію інформації про виконання даного пункту надати до Врадіївського РС на ел. адресу rooww88@ukr.net в термін до 20.05.2015 року).

1.5. Директор школи, або уповноважена особа повинна визначити обов’язки посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки на об’єкті у період проведення оздоровчого періоду, призначити відповідальних за протипожежний стан на період проведення оздоровчого періоду та відповідальних за використання та експлуатацію первинних засобів пожежогасіння. (Копію наказу надати до Врадіївського РС на ел. адресу rooww88@ukr.netв термін до 20.05.2015 року ).

1.6. На кожному об’єкті (школі, ДНЗ) відповідним документом (наказом, інструкцією тощо) повинен бути встановлений протипожежний режим, який включає:

порядок утримання шляхів евакуації;

визначення спеціальних місць для куріння;

порядок застосування відкритого вогню;

порядок використання побутових нагрівальних приладів;

порядок відключення від мережі електроживлення обладнання та вентиляційних систем у разі пожежі;

порядок огляду й зачинення приміщень після закінчення роботи;

порядок проходження посадовими особами навчання й перевірки знань з питань пожежної безпеки, а також проведення з працівниками протипожежних інструктажів та занять з пожежно-технічного мінімуму з призначенням відповідальних за їх проведення;

порядок організації експлуатації і обслуговування наявних засобів протипожежного захисту;

порядок проведення планово-попереджувальних ремонтів та оглядів електроустановок, опалювального, вентиляційного, технологічного та іншого інженерного обладнання;

порядок збирання членів пожежно-рятувального підрозділу добровільної пожежної охорони та посадових осіб, відповідальних за пожежну безпеку, у разі виникнення пожежі, виклику вночі, у вихідні й святкові дні;

порядок дій у разі виникнення пожежі: порядок і способи оповіщення людей, виклику пожежно-рятувальних підрозділів, застосування засобів пожежогасіння; послідовність евакуації людей та матеріальних цінностей з урахуванням дотримання техніки безпеки. (Копію затвердженої інструкції надати до Врадіївського РС на ел. адресу rooww88@ukr.net в термін до 20.05.2015 року).

1.6. На об’єктах з постійним або тимчасовим перебуванням людей мають бути розроблені і вивішені на видимих місцях плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі. На об’єктах з масовим перебуванням людей, які є навчальними (у тому числі дошкільними) закладами, на доповнення до схематичного плану евакуації повинна бути розроблена та затверджена керівником інструкція, що визначає дії персоналу щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації людей, за якою не рідше одного разу на півроку мають проводитися практичні тренування всіх задіяних працівників. (Копію затвердженої інструкції надати до Врадіївського РС на ел. адресу rooww88@ukr.netв термін до 20.05.2015 року ).

1.7. Директору школи, або уповноваженій особі провести протипожежний інструктаж, з посадовими особами та працівниками, котрі будуть задіяними на період проведення оздоровчого періоду. (Копії інструктажів надати до Врадіївського РС на ел. адресу rooww88@ukr.net в термін до 20.05.2015 року).

1.8. На кожному об’єкті (школи, ДНЗ) створити рішенням колективу пожежно-технічні комісії. (Копії рішень колективу та наказів керівника об’єкту про створення ПТК надати до Врадіївського РС на ел. адресу rooww88@ukr.net в термін до 18.05.2015 року обов’язково *****).

1.9. Директорам навчальних закладів (школам) провести вивчення правил пожежної безпеки, а також навчання діям на випадок пожежі персонал котрий буде задіяний у період оздоровчого періоду.

2. Завідуючим дитячими дошкільними закладами Врадіївського району провести виховну робота, спрямована на запобігання пожежам від дитячих пустощів з вогнем і виховання у дітей бережливого ставлення до національного багатства, а також набуття навичок особистої безпеки в разі виникнення пожежі. (Копії протоколів проведення виховної роботи у ДНЗ Врадіївського району надати до Врадіївського РС на ел. адресу rooww88@ukr.net в термін до 20.05.2015 року)

2.1. Надати до Врадіївського РС копії протоколів замірів опору ізоляції електромережі перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання ( за період 2014-2015 років). (Копії протоколів надати до Врадіївського РС на ел. адресу rooww88@ukr.net в термін до 20.05.2015 року ).

2.2. Забезпечити приміщення в яких будуть проводитися заходи сертифікованими первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками) не менше 2-ва вогнегасника в приміщенні та 3 вогнегасника на поверсі відповідно до Типових нормам належності вогнегасників, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 02 квітня 2004 року № 151, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 29 квітня 2004 року за № 554/9153. (Копії інформацій про виконання даного пункту надати до Врадіївського РС на ел. адресу rooww88@ukr.net в термін до 20.05.2015 року ).

2.3. Надати копії посвідчень про проходження спеціального навчання на курсах пожежно-технічного мінімуму та цивільного захисту у навчально-методичному центрі БЖД посадовими особами об’єктів (директори, завучі, відповідальні за ПБ об’єктів, відповідальні за електробезпеку, завгоспи) та працівників котрі будуть задіяні на період проведення оздоровчого періоду. (Копії посвідчень надати до Врадіївського РС на ел. адресу rooww88@ukr.net в термін до 20.05.2015 року ).

Начальник Врадіївського РС ГУ ДСНС України у Миколаївській області В.М. Фурашкевич

вик. Гедзик С.І. тел. 0967444219

Забезпечення безпеки життєдіяльності людини завжди було одним з найважливіших завдань розвитку цивілізації людства. Умови праці розглядаються в працях Арістотеля (387...322 рр. до н.е.), Гіппократа (400...377 рр. до н.е.). Відомий лікар епохи Відродження Парацельс (1493... 1544 рр.) вивчав небезпеки, які пов'язані з гірництвом. М.В.Ломоносов (1711... 1765 рр.) написав основоположні праці про безпеку в гірництві. В XIX і XX століттях у зв'язку з інтенсивним розвитком промисловості цими проблемами займається багато вчених. В.Л. Кірпічов (1845-1913рр.), О.О. Прес (1857-1930 рр.), Д.П. Нікопольський (1855-1918 рр.), В.О. Левицький (1867-1943 рр.) та інші.

ІНСТРУКЦІЯ № ___

для проведення первинного інструктажу з безпеки життєдіяльності учнів у навчальних кабінетах та класних кімнатах

І. Загальні положення

1. Інструкція первинного інструктажу з безпеки життєдіяльності учнів в навчальних кабінетах та класних кімнатах поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу.

2. Виконання даної інструкції є обов’язковим для всіх осіб, які проводять заняття в даному кабінеті чи класній кімнаті.

3. Первинний інструктаж з учнями проводить завідуючий кабінетом, класний керівник на початку кожного семестру.

4. Сумлінно дотримуйтесь Правил для учнів школи, правил особистої гігієни і санітарних норм на робочому місці.

5. Парти, столи, стільці та інші меблі у приміщенні повинні встановлені так, щоб проходи та виходи з кабінетів були вільними.

6. Під час перерв черговий з числа учнів слідкує за поведінкою учнів та підготовкою кабінету чи класної кімнати до уроку.

ІІ. Вимоги безпеки перед початком роботи

1. Звільніть робоче місце від зайвих предметів і матеріалів.

2. Забороняється використовувати електрообладнання із пошкодженою ізоляцією, зберігати біля них легкозаймисті рідини, , обгортати папером або тканиною електричні лампи.

3. Не користуйтесь несправними меблями чи обладнанням.

4. Під час використання електрообладнання, перевірте їх справність, наявність і надійність кріплення захисних засобів і з’єднання захисного заземлення, занулення.

5. Починайте виконувати завдання тільки з дозволу учителя.

ІІІ. Вимоги безпеки під час роботи

1. Виконуйте тільки ту роботу, яку доручив учитель.

2. Під час використання електрообладнання не дозволяється:

- використовувати кабелі і проводи з пошкодженою ізоляцією, що втратила захисні властивості;

- переносити ввімкнені прилади, ремонтувати обладнання, яке перебуває під напругою;

- залишати без нагляду ввімкнені в електромережу нагрівні прилади, обладнання;

- користуватися пошкодженими та несправними розетками, вмикачами, світильниками, іншими електроприладами;

- застосовувати побутові електронагрівальні прилади (праски, кип’ятильники, чайники, калорифери, тощо);

- застосовувати саморобні подовжувачі, які не відповідають вимогам ПУЕ, щодо переносних електропроводів.

3. Забороняється самостійно усувати несправності електромережі і електрообладнання.

4. Під час роботи в кабінеті не пийте води і не вживайте їжу.

5. Забороняється виходити з приміщення під час заняття без дозволу учителя.

ІV. Вимоги безпеки після закінчення роботи:

1. Після закінчення занять в кабінеті чи класній кімнаті вимкніть електроприлади, освітлення.

2. Приведіть в порядок робоче місце, приберіть сміття.

3. Не залишайте робоче місце без дозволу вчителя.

4. Під час перерв дотримуйтесь загальношкільних правил поведінки, пересувайтесь спокійно без різких рухів.

5. Під час вологого прибирання необхідно вийти з приміщення. Заходити до класної кімнати чи кабінету дозволяється після повного висихання підлоги.

V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях:

  1. При виявленні несправностей в електричних пристроях, що перебувають під напругою, негайно вимкніть джерело електроживлення. Повідомте про це учителя чи адміністрацію школи

  2. Не усувайте несправностей електромережі і електрообладнання самостійно.

  3. В разі виникнення пожежі необхідно терміново повідомити вчителя, або зателефонувати за номером 101.

  4. При евакуації з закладу дотримуватися дисципліни, не панікувати, не відлучатися від учителя, який проводить урок за розкладом.

  5. У разі травмування необхідно терміново повідомити вчителя, класного керівника, або медичного працівника.

  6. У разі різкого порушення або відсутності дихання, зупинки серця негайно приступити до надання першої долікарської допомоги: проведення штучного дихання та зовнішнього масажу серця, негайно викликати за телефоном 103 швидку медичну допомогу.

Кiлькiсть переглядiв: 1682

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.